Kőszegi Csónakázó tó
Vízterület: 3,2 ha
Fogható halak:
ponty,
amur,
csuka,
süllő,
harcsa,
keszeg,
kárász,
domolykó,
Szombathelyről a 87-es úton Kőszeg északi kijárat előtt az utolsó jobboldali úton jobbra majd a Gyöngyös híd után szintén jobbra (a főútról a város felé letérve kell megközelíteni).
A tó, átfolyó rendszerének köszönhetően, folyamatosan a Gyöngyös mellékágából, a Malomárokból kapja a frissítő vizet.
Csónakázótó sekélysége ellenére a megye leghidegebb vizű tava, ugyanis a jégolvadás 1-1,5 héttel később következik be a megye többi tavához viszonyítva. A 3,3 ha-os tó fokozatosan mélyül 1,5- 2 méterig. Akadók nem találhatók a mederben. A tómeder váltakozva enyhén iszapos, kavicsos aljzatú. A tóban a keszegfélék népes családján túl természetesen fogható ponty, amúr, süllő, és harcsa is. A víz tisztaságát jelzi, hogy a kandai jelzőrákok élnek a tóban.
Vízkezelő adatai
Kezelő: Kőszegi Sporthorgász Egyesület
Kezelő telefonszáma:
Kezelő honlap címe: koszegitavak.hu
Az adatok esetleg már nem érvényesek. Ilyen esetben vedd fel velünk a kapcsolatot. Tudsz valami többet erről a horgászvízről? Itt oszthatod meg velünk!