Nagykanizsai Csónakázó-tó
Vízterület: 60 ha
Fogható halak:
ponty,
amur,
csuka,
süllő,
harcsa,
keszeg,
kárász,
busa,
sügér,
naphal,
A 61-es főútról balra kanyarodva a Nagykanizsa vége tábla után 200 m-re. Vendéglővel szemben kell befordulni, kb. 500 m a parkolóig. Aszfaltos út megy a tóhoz.
Nyári időszámítás alatt 04 órától 22 óráig, az év többi napján 06 órától 20 óráig engedélyezett a horgászat! A nyári időszámítás idején pénteken és szombaton, valamint ünnepnapokat megelőző napon csak ragadozóhalakra engedélyezett az éjszakai horgászat.
Átlagos vízmélysége 2 méter.
Kulturált, parkosított.
A tó horgászrendje:
- Horgászni nyári időszámítás alatt 04 órától 22 óráig, az év többi napján 06 órától 20 óráig lehet!
- Non-stop éves jeggyel január 1.-től december 31.-ig időbeli korlátozás nélkül engedélyezett a horgászat.
- Sötétedés után a horgászhelyeket ki kell világítani, pergetés esetén is.
- Tilos horgászni völgyzárógátról, és a tó északi befolyójától mindkét oldalon 100 m távolságon belül, műtárgyról, vízi járműről!
- Foglalt hely nincs! Helyfoglalás érkezési sorrendben!
- A fajlagos fogási tilalmi idő és a méretkorlátozás megegyezik az állami horgászjegyen előírtakkal, kiegészül a helyi rendelkezésekkel.
- Tilos a kifogott (megtartott) méretkorlátozással védett halat kicserélni!
- A haltelepítéseket követő időszakra vonatkozóan az Intéző Bizottság részleges horgászati tilalmat rendelhet el.
- A horgászat megkezdése előtt a parton elhelyezett beíró lapon a horgász rögzíti az érkezés idő-pontját, azon megjelöli a horgászatra választott partoldalt, és a lapot bedobja a postaládába. Távozáskor ugyancsak bejegyzi a vízpart elhagyásának időpontját, s ezt a beíró lapot is bedobja a postaládába. A beíró lap használata minden esetben kötelező! Elmulasztása fegyelmi vétséggel jár!
- A méretkorlátozás alá eső halakat - amennyiben azokat megtartja a horgász - kifogásuk után azonnal, nap, óra, perc pontossággal, a méretkorlátozás alá nem eső halakat a horgászat befejeztével, a vízpart elhagyása előtt kell a Fogási naplóba beírni!
Egyéb rendelkezések:
- Tilos vízben állva horgászni és gereblyézni!
- Tilos a lékhorgászat!
- Tilos a behordás!
- Vízi járművel, távirányítású eszközzel (kishajóval) etetőanyagot és horgászeszközt a horgászni kívánt vízterületre bejuttatni Tilos!
- Tilos a vízbe vetett horgászkészséget őrizetlenül hagyni!
- A tavon csónakból horgászni Tilos!
- Horgászstégek létesítése Tilos!
- Szemetes helyen horgászni Tilos!
- Tilos a vízi-, vízparti növényzet irtása!
- A halak takarmányozása és szoktató etetése Tilos!
- Engedélyezett a csalihal-fogó háló (1x1 méteres) használata két bevetett horgászkészég mellett is.
- Motorkerékpárral és gépjárművel parkolni az erdő felöli oldalon a kijelölt parkolóban, illetve az út erdő felöli oldalán; a vasút felöli oldalon a kerítésig csak a kijelölt parkolóban, illetve az út vasút felöli oldalán lehet. A parkolási szabályok horgászversenyek idejére igény szerint megváltoztathatóak.
- Kismotorral mindkét oldalon, az utak vízparttal ellentétes oldalán lehet parkolni. A szigetre betolható a kismotor, valamint a kerékpár. Ezek a horgászhelytől 5 méterre tarthatók.
- Tilos a kifogott hal vízparton való megtisztítása, ezen cselekmény szabálysértésnek minősül.
- Tilos a megfogott halat élve a vízpartról elvinni, szállításkor a halakat meg kell ölni!
- A kifogott halak tárolására merevítős haltartó használata kötelező.
Horgászetika:
Horgászhoz méltatlan viselkedésnek minősül különösen az
- agresszív viselkedés
- a horgászhelyre előbb érkezett horgász zaklatása
- a halőrök munkájának akadályozása, az együttműködés megtagadása
- a szemetes helyen való horgászat
- a hangoskodás a vízparton!
Mennyiségi korlátozások:
Sportjeggyel horgászó horgász halat nem vihet el, szákba nem gyűjtheti mérlegelés céljából sem! A halak szákban való gyűjtésére és mérlegelésére vonatkozó korlátozás bizonyos horgászversenyeket megelőzően feloldható.
Méretkorlátozással védett halfajokból (ponty, süllő, stb.) megtartható
Felnőtt horgász esetében:
- naponta, non-stop napijeggyel is - 3 db, fajon-ként legfeljebb 2 db (pl. 2 db ponty + 1 db csuka),
- hetente: 10 db, ebből 5 db ponty,
- éves viszonylatban 30 db, non-stop területi jegy esetén 35 db - méretkorlátozással védett hal megtartása után új területi jegy váltása kötelező a további horgászathoz.
Méretkorlátozással nem védett halfajokból (keszegfélék, ezüstkárász stb.) megtartható: - naponta, non- stop napijeggyel is - 5 kg, heten-te: 15 kg
Ifjúsági horgász esetében:
naponta, non-stop napijeggyel is - 2 db, fajonként legfeljebb 1 db (pl. 1 db ponty + 1 db csuka),
hetente: 5 db, ebből 3 db ponty,
éves viszonylatban 15 db, non-stop területi jegy esetén 20 db - méretkorlátozással védett hal megtartása után új területi jegy váltása kötelező a további horgászathoz.
Méretkorlátozással nem védett halfajokból (keszegfélék, ezüstkárász stb.) megtartható:naponta, non-stop napijeggyel is - 5 kg, hetente: 15 kg.
Féléves engedéllyel felnőtt horgász 15 db, ifjú-sági 8 db méretkorlátozással védett halat foghat.
Megjegyzés: a napi korlátozáson belül kifogott nagyobb "egyéb" halat (pl. 5 kg-os busát) a horgász megtarthatja, de az "egyéb" halak horgászatát köteles abbahagyni.
- 60 cm-nél nagyobb pontyot és 30 cm-nél kisebb compót megtartani Tilos!
- A ponty legkisebb megtartható mérete 35 cm, a süllőé 40 cm!
- A tóban nagytestű jelölt pontyok is vannak. Ezek bármelyikének kifogása után kérjük a hátuszonyban található gyűrűt kíméletesen távolítsa el, majd fényképezés után a halat engedje vissza a tóba. A fogásról értesítse a halőrt, aki erről jegyzőkönyvet készít és átveszi a gyűrűt is. A jelölt halat kifogó horgász visszakapja a 2013. évi területi jegy árát. A 20 kg feletti kifogott és a halőrnél regisztrált harcsa után is visszatérítjük a 2013. évi területi jegy árát.
A horgászzsákmány eladása, gazdasági jellegű cseréje SZIGORÚAN TILOS!
A halőrzés támogatására vonatkozó szabályok:
- A Nagykanizsai Csónakázó-tóra területi (napi vagy éves) jegyet váltó horgász elfogadja a tóra vonatkozó horgászrendet, beleértve a Horgászegyesületek Zala Megyei Szövetsége (továbbiakban MSZ) által igazolvánnyal ellátott halőrök jogosultságára vonatkozó szabályokat is. A horgászati szabályokat és azok betartását a jegy tulajdonosa annak megvásárlásával egyidejűleg magára nézve kötelezőnek tartja.
- A horgász köteles a MSZ által kiállított igazolvánnyal rendelkező, magát igazoló halőrnek felszólításra zsákmányát bemutatni, horgászfelszerelését bemutatni, a halőr kérésére csomagját kinyitni és ellenőrizhetővé tenni.
- A halőr felszólítására köteles biztosítani azt is, hogy gépjárművébe, annak csomagterébe a halőr ellenőrzés céljából benézhessen. Köteles gépjárművében a csomagokat is ellenőrizhetővé tenni.
- A halőri intézkedés idejére a horgász területi jegyét és állami jegyét köteles átadni a halőrnek. Ha a halőr úgy ítéli meg, hogy a horgász nem működik együtt, a területi jegyet további intézkedés idejéig magánál tarthatja, illetve átadhatja a MSZ-nek.
A horgászrend be nem tartása esetén az IB dönthet a horgász területi jegyének bevonásáról, illetve a tóról határozott vagy határozatlan ideig történő kitiltásról.
A halőr egy adott személyt első alkalommal történő szabálysértése esetén jogosult figyelmeztetni, de a figyelmeztetés tényét fel kell jegyeznie a területi jegyre! Második szabálysértése esetén mérlegelés nélkül magánál kell tartania a területi jegyét és a megfelelő eljárást elindítani a horgásszal szemben!
Hivatásos halászati őr elérhetősége:
Varga Lénárd +36 30 947-1814
Vízkezelő adatai
Kezelő: Horgász Egyesületek Zala Megyei Szövetsége
Kezelő telefonszáma:
Kezelő honlap címe: zalaihorgasz.hu
Az adatok esetleg már nem érvényesek. Ilyen esetben vedd fel velünk a kapcsolatot. Tudsz valami többet erről a horgászvízről? Itt oszthatod meg velünk!